Wywiad z Kamilem Pająkiem.

• autor: Szymon Pasionek, 2015-07-05 22:49

Już wkrótce nasza drużyna rozpocznie treningi przed zmaganiami w A-klasie. Zapraszamy do przeczytania wywiadu z Kamilem Pająkiem, który opowie nam o przygotowaniach do przyszłych rozgrywek oraz o wrażeniach z niedawno zakończonego sezonu. Zachęcamy do lektury.

1. Jak ocenia Pan rundę wiosenną w wykonaniu swoich podopiecznych? Czy po wspaniałej jesieni wszyscy zaczęli myśleć, że awans jest rzeczą wręcz obowiązkową?

Runda wiosenna była zdecydowanie trudniejsza od jesieni. Nie zdziwił mnie jednak ten fakt, bo większość zespołów nastawiało się na utrudnianie nam gry. Wyniki pokazują jak ciężko wiosną było o każdy punkt. Większość meczy wygraliśmy jedną bramką. Jednak w klubie po tak udanej jesieni nikt nie dopuszczał do siebie myśli, że nie wywalczymy awansu. Założeniem przed sezonem było wywalczenie awansu. Cel został zrealizowany.

2. Doskonale wiemy, że nasza drużyna ma w sobie wielki potencjał. Zdobyliśmy 99 bramek, a nasze boisko w sezonie 2014/2015 było niezdobytą twierdzą. Jakie są Pana oczekiwania na kolejny sezon? Spokojne utrzymanie, czy kolejne tworzenie historii w Bziu?

Boisko w Bziu paradoksalnie nam nie pomaga. Łatwiej grało się nam na równych boiskach naszych przeciwników. Najlepszym przykładem są mecze z KP Kamień. Założenia na kolejny sezon? Na pewno stać nas na wiele, mamy mocny zespół, który przy odpowiednim zaangażowaniu może walczyć o zwycięstwo w każdym meczu. Jak będzie czas pokaże.

3. Każda drużyna ma swoje wzloty i upadki. Nie można przez cały sezon utrzymywać wysokiej dyspozycji. Czy uważa Pan, że w pewnym momencie rozgrywek Zryw dopadła zadyszka?

Patrząc na całą rundę najsłabszy mecz rozegraliśmy w Godowie. Najlepsze mecze to wyjazd do Żor na starcie z Polarisem oraz mecz z liderem z Czerwionki. Typowej zadyszki jednak nie było, porażki przeplataliśmy zawsze serią zwycięstw.

4. Jak będą wyglądać przygotowania do A-klasowych zmagań? Kiedy drużyna rozpocznie treningi?

Treningi rozpoczynamy 10 lipca. W okresie przygotowawczym rozegramy 3 sparingi. Przeciwnikami będą rezerwy Fortecy Świerklany, Spójnia Zebrzydowice oraz Wisła Strumień. Później czeka nas inauguracja w A klasie.

5. Jak wiadomo, w każdym oknie transferowym dochodzi do zmian w kadrze. W ubiegłym roku do naszego klubu przyszło kilku dobrych zawodników z poza Bzia, którzy szybko wkomponowali się do zespołu. Czy Zryw ponownie będzie aktywny w pozyskiwaniu nowych piłkarzy, a może kręgosłup zespołu będą stanowić piłkarze, którzy wywalczyli awans?

Kręgosłup będą stanowili zawodnicy, którzy wywalczyli awans, jednak nie wykluczam kilku wzmocnień. Poszukujemy przede wszystkim młodzieżowców. Naszym słabym punktem było wykorzystywanie sytuacji bramkowych, dlatego szukamy też napastnika. Wszystkich zainteresowanych grą w naszym klubie zapraszam na pierwszy trening.

6. Na zakończenie pragnę zadać pytanie, które nurtuje każdego kibica Zrywu: Gdzie będzie nam dane oglądać poczynania naszego klubu w A-klasie? Jak wiemy, budowa nowego boiska stale się przeciąga.

To pytanie nie jest skierowane do odpowiedniej osoby. Najlepszym rozwiązaniem dla klubu było by rozgrywać mecze w Bziu. Dla zawodników na pewno najlepiej byłoby rozgrywać mecze na nowym obiekcie, jednak wiadomo, że oba scenariusze są mało prawdopodobne. O to gdzie rozegramy historyczny sezon w A klasie trzeba zapytać ludzi prowadzących klub.

Dziękujemy trenerowi za poświęcony czas.