Kolejny krok ku utrzymaniu

• autor: KerA, 2009-05-24 15:01
Relacja z meczu seniorów - LKS Zryw Bzie vs KP Kamień
Czytaj w dalszej części newsa.

2:2 (0:1)

Kolejny krok ku utrzymaniu.

Każdy punkt wywalczony na własnym boisku, gdy wciąż ważą się losy utrzymania, jest na wagę złota. Zgodnie z tą zasadą zamierzali postąpić gospodarze, którzy po przywiezieniu kompletu punktów z wyjazdowego spotkania z Ruchem Stanowice do potyczki z KP Kamień przystępowali natchnieni w nowe siły.
Sobotni rywal ekipy z ul. Spółdzielczej okazał się jednak niezwykle wymagający. O ile gra w początkowych fragmentach była wyrównana i toczyła się głównie z strefie środkowej boiska, tym niemniej bardziej klarowne sytuacje do otwarcia wyniku mieli piłkarze z Kamienia. W wypracowanych akcjach zabrakło wykończenia. Z tym piłkarskim mankamentem zmierzyli się również zawodnicy Zrywu, niepotrafiący oddać celnego strzału w światło bramki.
Słabość w kreowaniu akcji ofensywnych drużyna Kamienia starała się zastąpić stałymi fragmentami gry. Na nieszczęście Zrywu, po jednym z egzekwowanych rzutów wolnych goście ukuli nad wyraz skutecznie i boleśnie dla miejscowych. Niezwykle silny i precyzyjny strzał zatrzepotał w narożniku bramki, a bramkarz Zrywu mógł tylko podziwiać ten fenomenalny strzał - z kronikarskiego obowiązku wypada podkreślić, iż nieczęsto można podziwiać takie trafienia na tym poziomie rozgrywek. Do przerwy wynik nie uległ już zmianie.
Tuż po rozpoczęciu drugiej połowy drużyna przyjezdna powiększyła prowadzenie. Wystarczyło kilka szybkich i składnych podań aby obronna drużyny z Bzia zdana była tylko na swojego golkipera, która jednak w sytuacji sam na sam był bezradny i nie miał nic do powiedzenia.
Drugie trafienie powinno załamać i pozbawić złudzeń, nic z tych rzeczy gdy walczy się o uniknięcie degradacji. Dwubramkowe prowadzenie ekipa Kamienia zamierzała dowieźć do końca, co tylko wyzwoliło dodatkową walkę u wszystkich piłkarzy Zrywu. Kolejno inicjowane akcje kończyły się zazwyczaj na dobrze dysponowanym tego dnia bramkarzu Kamienia. Jednak do czasu. Waleczny i wszędobylski jak zawsze środkowy pomocnik Zrywu, Robert Buchta w swoim stylu wpadł z piłką w pole karne, gdzie został nieprzepisowo powstrzymany. Rzut karny pewnie wykorzystał kapitan Zrywu, Jarosław Janecki.
Idący za ciosem gospodarze mogli zostać skarceni, na ich szczęście w zamieszaniu podbramkowym piłka ostatecznie wylądowała na poprzeczce.
Podejmując pełne ryzyko Zryw nieprzerwanie atakował. Taka taktyka zdała egzamin niezwykle szybko, po kilku przemyślanych zagraniach w dogodnej sytuacji strzeleckiej znalazł się Mariusz Schumann, nie chybił celu i Zryw odrobił dwubramkową stratę.
Pod koniec meczu arbiter mógł, a nawet powinien wskazać ponownie na wapno - po równo dla obydwu drużyn. Nie uczynił tego i spotkanie zakończyło się remisem 2:2.
Wielkie słowa uznania dla obydwu drużyn, które stworzyły niesamowite widowisko z dramaturgią w tle.
Oby ten ciężko wywalczony remis znamionował sukces na mecie rozgrywek. Główny cel nie został jeszcze osiągnięty, w dalszym ciągu wszystko zależy od samych zawodników. Oby tylko ambitną grę przełożyć na zwycięstwa - bowiem kolejne remisy mogą oznaczać bardziej utratę dwóch niż zdobycie jednego punktu.

Za tydzień, 31 maja nasza drużyna rozegra wyjazdowe spotkanie z TKKF Jedność Grabownia.

23 maja 2009, Jastrzębie-Bzie, 17:00
Zryw Bzie - KP Kamień 2:2 (0:1)

0:1 goście (wolny);
0:2 goście;
1:2 Jarosław Janecki (karny);
2:2 Mariusz Schumann;

Zryw:
Janusz Matuszczyk - Aleksander Kłosek (Dariusz Niesłańczyk), Grzegorz Niesłańczyk, Andrzej Mucha - Jarosław Janecki kap. - Krzysztof Sadowski, Józef Cięciała (Paweł Szpilarewicz), Robert Buchta, Bartłomiej Karwot - Mariusz Schumann, Paweł Karwot (Tomasz Buchta).
Pozostali rezerwowi: Kacper Niedziela, Tomasz Janecki, Maciej Uherek

Pozostałe wyniki 25. kolejki (23-23 maja):

Inter Krostoszowice - Polonia Niewiadom 3:6
Górnik Czerwionka - LKS Rój 0:1
KS Szczerbice - Płomień Czuchów 4:2
Dąb Dębieńsko - Sygnały Gotartowice
Olza Godów - Ruch Stanowice 2:0
KS 27 Gołkowice - TKKF Jedność Grabownia 2:2
Polonia II Marklowice - pauza

autor: ~wierny kibic zrywu bzie 2009-05-24 23:04:16

avatar mogło być lepiej ale nie jest żle pozdrawiam drużne bzio i kibiców