Relacja z meczu seniorów - LKS Zryw Bzie vs LKS Rój!
Czytaj w dalszej części newsa.
________________________________________________________________________________________

1:4 (0:3)

Srogą lekcję futbolu otrzymali piłkarze Zrywu w 21. kolejce B klasowych rozgrywek. W roli nauczyciela wystąpili goście z Roju, aplikując rywalom aż cztery bramki, tracąc przy tym tylko jedną.
Pierwsza połowa przebiegała pod dyktando LKS Rój, jednak to gospodarze stworzyli pierwszą dogodną sytuację bramkową. Po silnym uderzeniu z dystansu kapitana Zrywu, Jarosława Janeckiego piłka zatrzymała się ostatecznie na poprzeczce. W tej sytuacji szczęście ewidentnie nie uśmiechnęło się do naszej drużyny. O większej dozie szczęścia mogli mówić przyjezdni - o golu zdobytym z rzutu autowego zwykło się mawiać gol kuriozum, a takiego mogli obserwować wszyscy zgromadzeni tego dnia na boisku przy ulicy Spółdzielczej. Zawodnik Roju wyrzucił piłkę z autu bezpośrednio w pole karne, do piłki wyskoczył lecz źle interweniował golkiper Bzia, a po sporym zamieszaniu piłkę to bramki skierował Łukasz Kuciej.
Następne bramki to konsekwencja błędów w szeregach obronnych Zrywu oraz siła rażenia w poczynaniach ofensywnych Roju. Przy drugim trafieniu asystę zaliczył strzelec pierwszego gola, wstrzelona przez niego w pole karne piłka nieco przypadkowo odbiła się jeszcze od napastnika Marcina Plocha i zaszeleściła w siatce. Na przerwę gospodarze schodzili z bagażem trzech straconych goli, bowiem tuż przed zakończeniem pierwszej połowy Rafał Rybak wykorzystał szybką i składną kontrę finalizując ją precyzyjnym uderzeniem.
Bramki z pierwszej połowy ustawiły dramaturgię spotkania. Waleczni i ambitnie grający do końca piłkarze Zrywu w drugiej połowie przejęli nawet inicjatywę na boisku, na nic to się jednak zdało gdy Marcin Hulim, wykorzystując kolejne błędy obrońców Zrywu, podwyższył prowadzenie swojej ekipy na 4:0.
Gospodarze uratowali nieco twarz. Walka do końca przyniosła spodziewany sukces w postaci gola honorowego, którego drużyna zawdzięcza napastnikowi Arturowi Barciokowi.
Ostatecznie wicelider odniósł przekonywujące zwycięstwo, nie patrząc jednak tylko i wyłącznie na to spotkanie pod kontem wyniku, należy docenić wolę walki do samego końca. Rywal był wyraźnie o kilka klas lepszy, a sama ambicja to nie wszystko...

W następny weekend Zryw rozpoczyna serię spotkań na wyjazdach, a nasz zespół gościć będą odpowiednio: Płomień Czuchów (3 maja), Sygnały Gotartowice (10 maja) oraz Ruch Stanowice (17maja). Następny mecz u siebie piłkarze Zrywu rozegrają dopiero 24 maja, kiedy to na boisko przy ulicy Spółdzielczej zamelduje się KP Kamień.

26 kwietnia 2009, Jastrzębie-Bzie, 16:00
Zryw Bzie - LKS Rój 1:4 (0:3)

0:1 Łukasz Kuciej
0:2 Marcin Ploch
0:3 Rafał Rybak
0:4 Marcin Hulim
1:4 Artur Barciok

Zryw: Janusz Matuszczyk - Aleksander Kłosek, Grzegorz Niesłańczyk, Andrzej Mucha Ż., (Tomasz Janecki), Krzysztof Sadowski (Grzegorz Kiełkowski) - Józef Cięciała (Tomasz Buchta), Jarosław Janecki kap., Mariusz Schuman, Bartłomiej Karwot - Artur Barciok, Paweł Karwot.