Relacja z meczu juniorów - LKS Skrbeńsko vs LKS Zryw Bzie!
Czytaj w dalszej części newsa.

________________________________________________________________________________________
  0:15 (0:7)

W niedziele 22 marca o godzinie 11 Juniorzy z Bzia rozpoczęli swój pierwszy mecz w rundzie wiosennej. Juniorzy rozbili na wyjeździe drużyne ze Skrbeńska 15-0. Jednak należy zauważyć że gospodarze grali od pierwszej minuty w 9. Po serii pewnych zwycięstw w meczach sparingowych z Warszowicami 5-2 i z Piastem Pawłowice 8-1 mecz z Skrbeńskiem był pierwszym sprawdzianem po zimowym przygotowaniu. Przed tą kolejką drużyna gospodarzy zajmowała odległe miejsce w końcówce tabeli , natomiast Bzie było na 8 miejscu. Pierwszy mecz tych drużyn zakończył się wynikem 7-1 dla Zrywu więc faworyt tego meczu był tylko jeden. Mecz rozpoczął się naporem gości. Już w pierwszej minucie nieznacznie pomylił się Grzegorz Janecki który miał okazje do zdobycia pierwszego gola w meczu. Jenak 3 minuty później w pole karne gospodzarzy wpadł Piotr Szpilarewicz, który został nieprzepisowo zatrzymany przez bramkarza gospodarzy, sedzia pokazał wapno. Do piłki podszedł Bartosz Janecki i mieliśmy 1-0. Jednak goście na tym nie zamierzali zakończyć strzelania, w 5 minucie gola po dobrym podaniu z głębi pola zdobył Grzegorz Janecki. Do 14 minuty mieliśmy już 5-0 popis strzelecki dał Dawid Faruga strzelając hat-tricka w niespełna 5 minut. Na kolejnego gola czekaliśmy do 22 minuty gdy swoją okazje wykorzystał Piort Szpilarewicz. Kolejne minuty gry to pasmo niewykorzystanych sytuacji które dopiero w 40 minucie przerwał strzelec poprzedniej bramki Piort S. Po pierwszej połowie wynik 7-0.
Na 2 połowe goście wyszli w dobrych humorach. Na boisku pojawił sie Łukasz Barchanski zastępując na lewej obronie Stanisława Musialik. Po rozpoczęciu 2 części goście rzucili się do ataku o czym świadczyć może gol zdobyty w 46 minucie przez " Fida ". Minutę potem na liste strzelców wpisał się po raz kolejny Dawid Faruga. W 55 trener gości wykonał 2 zmiany wpuszczając na plac gry Szymona Pasionka w miejsce Damiana Jaśkowiaka oraz Szymona Lazara w miejsce Dawida Farugi. W 60 minucie po raz pierwszy w tym spotkaniu na listę strzelców wpisał się Szymon Lazar, powtórzył to jeszcze w 69 i 71 minucie kompletując hat-trica. juniorzy z Bzia nie dawali dojść gościom do swojej bramki o czym może świadczyć fakt że gospodarze nie oddali w tym spotkaniu żadnego groźnego strzału. W 73 minucie kolejną bramkę dla gości strzelił stoper dru żyny - Konrad Puchała. Było to jego pierwsze trafienie w sezonie. 75 minuta i kolejny rzut karny dla Zrywu, którego bezbłędnie wykorzystuje drugi z obrońców Krzysiek Tobiasz. W 77 minucie goście dobili pięknym uderzeniem z rzutu wolnego, strzelcem był - Patryk Janecki. Podsumowując spotkanie wygrane wysoko, można się doczepić jedynie do niewykorzystanych sytuacji i zbytniej nonszalancji w grze gości. O formie piłkarzy z Bzia będziemy mogli dopiero powiedzieć coś po następnym spotkaniu z wymagąjcym rywalem - Naprzód Rydułtowy.

22 marzec 2009, Skrbeńsko, 11:00

LKS Skrbeńsko - LKS Zryw Bzie - 0:15 (0:7)

0:1 Janecki Bartosz (karny - 3min.)
0:2 Janecki Grzegorz (5min.)
0:3 Faruga Dawid (9min.)
0:4 Faruga Dawid (11min.)
0:5 Faruga Dawid (14min.)

0:6 Szpilarewicz Piotr (22min.)