Wywiad z trenerem juniorów

• autor: Ziko, 2009-02-03 13:18
W poniedziałek (2 Lutego) został przeprowadzony wywiad z trenerem juniorów Zryw Bzie (Pawłem Szpilarewicz). Wywiad przeprowadzał Michał Strzec z Rybnika.
Cały wywiad znajdziecie w dalszej części newsa.

________________________________________________________________________________________

1. Jak ocenia Pan postęp zawodników w debiutującym sezonie Ligi Juniorów Starszych ?

Coach: ogólnie jestem bardzoo zadowolony..jak już pan wspomniał jest to nasz pierwszy sezon w oficjalnych rozgrywkachy i moim zdaniem Runda jesienna była bardzo udana. Chociaz moglismy miec kilka punktów wiecej bo Gramy ofensywnie ,stwarzamy mnóswto sytuacji w wiekszosci meczy ale wykorzystujemy moze 30 % z nich.

2. A co uważa Pan za mocne strony drużyny? Nad czym należy jeszcze popracować w

najbliższym czasie ?

Coach: No jak już wspomniałem stwarzamy mnóstwo sytuacji..wieć skutecznosć to jeden z elementów nad którym należałoby popracowac... mógłbym też wspomniec o grze w obornie..ale swiadomie ustawiam swój zespół ofensywnie (3-4-3 lub 4-5-1 z 2 ofensywnymi pomocnikami  )  co wiąze sie ze stratą wiekszej ilosci bramek..ale moja Filozofia jest taka aby grać ofensywnie i stwarzac duzo sytuacji podbramkowych. Za mocne strony swoich graczy uważam napewno technike ...sądze ze są jedna z lepszych druzyn pod tym względem w Lidze Juniorów.

3. Graliście z drużynami zdoła tabeli, którzy po pierwszych meczach nie wyglądali

na zbyt mocno zorganizowaną drużyną. Czy spodziewał się Pan takiej porażki m.in. z Łukowem ?

Coach: O tym meczu wolałbym nie rozmawiac..bardzo dziwne spotkanie.; Prowadzimy 1-0 ,mamy mnóstwo sytuacji podbramkowych , a ostanich 10 minutach sedzia wyrzuca 2 naszych zawodników,Gramy w 9 i tracimy 2 Bramki.Nie zasłuzyliśmy na porazke w tym meczu bo bylismy druzyną zdecydowanie lepszą...naszym błędem było niewykorzystanie stworzonych sytuacji...A na temat Pracy sędziego ...lepiej sie nie wypowiadam.

4. Co mogło być przyczyną takiej wpadki z ostatnią drużyną tabeli ?

Coach: Jak juz wspomniałem...po 1;Niewykorzystane Sytuacje po 2; Pan w Czerni dołozył swoje .   Swoja Drogą to jest smutne.. bo to nie jedyny mecz kiedy chłopaki zostali ewidenstnie skrzywdzeni przez sędziego.

5. Miałem przyjemność oglądać Wasz mecz z derbami tego regionu - LKS Granica Ruptawa.

Po kontrowersyjnej decyzji sędziego w którym to nie uznał bramki dla Bzia, padł ostateczny wynik 1:1.

Jak pan ten fakt skomentuje ?

Coach: TO napewno zwrócił pan uwage na fakt ze moi podopieczni stworzyli o wiele wiecej sytuacji od swoich przeciwników...?  a Pracy sedziego nie bede komentował..sam pan widział.

6. Bardzo głośno było w Rydułtowach, jak ocenia Pan tą całą sytuację ?

Coach: Sam mecz Swietny w naszym wykonaniu -Zwyciestwo 3-0 na wyjezdzie... a Wydarzenia po meczu były pokłosiem tego ze niektórzy nie umieją przegyrwac ale przede wszsytkim tego ze sędzia (swoja drogą nie pierwszy i nie ostatni raz )   nie panował nad meczem.

7. Przed nami druga część sezonu 2008-09. Zapewne każdy chciałby aby Zryw Bzie znalazło się

na zakończenie jak najwyżej w ligowej tabeli. Jeśli miałby Pan wytypować, które miejsce zajmą młodzi piłkarze Zrywu jak brzmiała by odpowiedź ?

Coach: Wie pan ..w tym wieku młodzi piłkarze są znani z tego ze mają Duze wahania Formy.. wiec ciezko cokolwiek typować. Ale sądze ze napewno bedziemy w pierwszej szóstce.

8. Gdyby otrzymał Pan propozycję zostania trenerem w innym klubie, jakby Pan zareagował ?

Coach: To zależy w jakim...i na jakim szczeblu rozgrywek. ale napewno do konca tego sezonu chce prowadzic Chłopaków Bo uwazam ze mamy Bardzo zdolną druzyne i stac nas na wiele.Gybysmy jeszcze mieli normalne warunki do trenowania .... ale cóż .

9. Czy są planowane już jakieś mecze sparingowe przed zbliżającą się wielkimi krokami rundą wiosenną ?

Coach: tak mamy zaplanowane 3 Sparingi.

Dziękuję za poświęcony czas. Powodzenia!

Michał Strzec

autor: ~Strzała 2009-02-03 13:27:42

avatar Bardzo dobry wywiad. Jak na I sezon chłopaki dobrze grają, tym bardziej że są wg mnie w trudniejszej grupie. Powodzenia !

autor: ~KIBIC Zrywu 2009-02-12 21:21:06

avatar Usunięto. Regulamin.!           ...Administrator