statystyki szczegółowe

Aktualności

Wygrana na wagę ośmiu punktów

• autor: Niesłan, 2015-04-12 17:04

Sobotnie popołudnie okazało się szczęśliwe dla zawodników Zrywu. Wygrana, w być może najważniejszym spotkaniu sezonu, daje naszym 8 punktów przewagi nad trzecią w tabeli Rogoźną, co powoduje że upragniony awans do A klasy staje się coraz bardziej realny. Rogoźna – Zryw 1:2

Pierwszy mecz po przerwie zimowej i od razu starcie z bezpośrednim rywalem w walce o awans. Mecz w Rogoźnej miał pokazać w jakiej formie jest nasz zespół po wznowieniu rozgrywek. Pamiętamy wszyscy świetną jesień, jednak do pełni szczęścia potrzebna jest równie dobra wiosna, a ta zaczyna się dla nas znakomicie.

Mecz rozpoczął się z lekką przewagą Zrywu. Goście oddali pierwsi kilka strzałów na bramkę rywali, jednak nie zdołali objąć prowadzenia. W 22 minucie udaje się to gospodarzom. W zamieszaniu pod naszą bramką dużym spokojem popisuje się napastnik Rogoźnej, mija Salacha i pakuje piłkę do bramki. Piłkarzom Bzia udaje się jednak odrobić straty jeszcze przed przewrą. Dzieje się to dzięki Szymonowi Lazarowi, który wykorzystuje błąd bramkarza gospodarzy, kiedy ten dośrodkowaną z rzutu wolnego piłkę zamiast przenieść ponad bramkę odbija wprost pod nogi Szymona. Po przerwie mecz nadal jest bardzo wyrównany. Zryw dobrze operuje piłką i przeprowadza kilka dobrych akcji. Po jednej z nich w polu karnym przeciwnika zostaje faulowany Robert Buchta i sędzia dyktuje rzut karny. Na bramkę zamienia go Arkadiusz Taraszkiewicz i nasi wychodzą na prowadzenie. W drugiej połowie czerwoną kartkę dostaje zawodnik Rogoźnej, jednak mimo gry gospodarzy w dziesiątkę, do końcowego gwizdka nie wolno było mieć pewności i spokoju o końcowy sukces. Rogoźna grała do końca i stworzyła kilka dobrych sytuacji. Na szczęście nie zamieniła żadnej z nich na bramkę i to Zryw wywozi z trudnego terenu 3 punkty.

Jedność Rogoźna - Zryw Bzie 1:2

Bramki dla Bzia: 1:1 Szymon Lazar (35 min), 1:2 Arkadiusz Taraszkiewicz (75 min)