statystyki szczegółowe

Aktualności

Puchar przegrany, czas na ligę.

• autor: Niesłan, 2014-08-08 14:11

Po ciekawym i szybkim meczu Bzie Zryw przegrywa rywalizację w rozgrywkach o Puchar Polski w I rundzie z Granicą Ruptawa 0:3 i tym samym odpada z turnieju. Teraz nie pozostaje nic innego jak skupić wszystkie swoje siły na Rozgrywkach o Mistrzostwo Klasy B podokręgu Rybnik. Pierwszy mecz zostanie rozegrany w Czuchowie z miejscowym Płomieniem w niedzielę 10 sierpnia o godz. 17.00

Niedzielny, pucharowy mecz na pewno nie zawiódł sympatyków piłki nożnej, którzy mimo złej, deszczowej pogody licznie zjawili się na boisku przy Spółdzielczej. Granica Ruptawa była zespołem zdecydowanie lepszym. Stworzyła więcej sytuacji podbramkowych, szybciej operowała piłką, była lepiej zorganizaowana i zasłużenie pokonała walecznych i ambitnych piłkarzy Bzia. Pierwszą bramkę dla gości strzelił w 21 minucie Dawid Łyżwa po kontrataku. Zryw wykonywał rzut rożny. Po dośrodkowaniu piłki w pole karne Granicy, piłkę przejął, znany w Bziu z trenowania swego czasu drużyny juniorów, bramkarz Ruptawy Piotr Paś i od razu długim podaniem uruchomił napastnika Granicy. Niezdecydowanie obrońców Bzia i spóźnione wyjście bramkarza ułatwiło wpakowanie piłki do naszej bramki zawodnikowi Ruptawy. Kolejne dwie bramki dla Ruptawy padły w drugiej połowie. Najpierw w 56 minucie, po składnej i szybkiej akcji piłkę w polu karnym dopadł Kamil Kowal i strzałem po długim rogu pokonał Krzysztofa Salacha. Strzał był mocny, po ziemi i bardzo precyzyjny dlatego też trudno było cokolwiek zrobić naszemu bramkarzowi. Trzecią bramkę tracimy w 75 minucie kiedy to Ruptawa szybko wykonała rzut wolny i wykorzystała zagapienie naszych obrońców. Tym razem piłkę w naszej siatce umieścił Artur Miły.

Mimo zdecydowanej przewagi piłkarzy zza miedzy, Zryw walczył ambitnie do końca i miał swoje sytuacje, które przy odrobinie szczęścia mogły zakończyć się zdobyciem gola. Szczęście tym razem niestety niedopisało. Pomimo przegranej w szatni Bzia po meczu panowała optymistyczna atmosfera przed zbliżającymi się rozgrywkami ligowymi. "Skoro z takim zespołem jak Granica (liga okręgowa) potrafimy sobie stwarzać sytuacje bramkowe, to w meczach ligowych, powinno być zdecydowanie łatwiej i lepiej" – mówili po meczu piłkarze.

Zryw Bzie – Granica Ruptawa 0:3

Sędziowie: Piotr Kupiec, Tomasz Kąbek, Kamil Kujak

Żółte kartki: Kamil Pająk, Paweł Maciorowski, Bartłomiej Karwot; Dawid Łyżwa

Zryw: Aleksander Dziak (27. Krzysztof Salach) – Karwot Paweł, Kamil Pająk, Paweł Maciorowski, Adam Sojka (45. Łukasz Barchański) – Świerzyński Mateusz, Arkadiusz Taraszkiewicz (26. Marek Domagała), Krzysztof Skóraś, Bartłomiej Karwot, Mateusz Wiącek – Krzysztof Sadowski (63. Robert Buchta).

Wyniki pozostałych spotkań:

Orzeł Palowice 5-3 Płomień Połomia

Dąb Dębieńsko (Czerwionka-Leszczyny) 2-4 Polonia Łaziska Rybnickie

Wicher Wilchwy (Wodzisław Śląski) 0-2 TKKF Zuch Orzepowice (Rybnik)

Pierwszy Chwałowice (Rybnik) 3-0 KS Żory (wo)

MKS Czerwionka (Czerwionka-Leszczyny) 2-3 Gwiazda Skrzyszów

LKS Zwonowice 1-7 Rymer Rybnik

Płomień Czuchów (Czerwionka-Leszczyny) 0-2 Energetyk ROW II Rybnik

LKS Rój (Żory) 1-3 KS 27 Gołkowice

Polonia Niewiadom (Rybnik) 3-6 Jedność Jejkowice

LKS Baranowice 8-1 Polonia Marklowice

W najbliższą niedzielę Bzie udaje się do Czuchowa, gdzie o godz. 17.00 z Płomieniem rozegra mecz w ramach I kolejki rybnickiej klasy B sezonu 2014/2015. Liczymy na piewsze punkty i zapraszamy wszyskich zainteresowanych.

Zbiórka zawodników: godz. 15.00 na Zryw Arenie.