Podsumowanie roku 2013

• autor: sebastjane, 2013-12-23 12:37

Tuż przed świętami postanowiliśmy podsumować kończący się rok 2013. Zapraszamy do lektury.

Styczeń

Klub ogłosił konkurs na nowy herb, który będzie na koszulkach naszych zawodników. Potrzebna była dogrywka, do której wytypowano trzy najlepsze herby wybrane przez zarząd. O ostatecznej decyzji zadecydują kibice w głosowaniu przez sondę. Piłkarze seniorów rozpoczynają przygotowaniu do zimy. Grają pierwszy sparing, który przegrywają z młodą drużyną MOSiRu Jastrzębie.

Luty

Wybrano nowy herb klubu. Na 149 oddanych głosów, jeden głos zadecydował o wyborze. Zryw ostro trenuje i rozgrywa sparingi. Przegrywa z drużynami grającymi w ligach okręgowych – Polonią Łaziska i Naprzodem Czyżowice. Lepiej radzi sobie z klubami z niższych lig – Błękitnymi Pierściec i LKS Skrbeńsko. Do treningów wracają zawodnicy orlików.

Marzec

Spotkania towarzyskie seniorów nie mają końca. Bzie z różnymi wynikami gra na Moszczenicy. Przegrywa z Górnikiem Radlin i Spójnią Zebrzydowice. Wygrywa z Olzą Pogwizdów i Cukrownikiem Chybie. Zryw uhonorowany nagrodą na gali „Złotych Jastrząbków”. Klub otrzymuje nowe ławki dla zawodników rezerwowych i sztabu szkoleniowego.

Kwiecień

Inauguracja rozgrywek ze względu na szalejącą zimę zostaje przesunięta i gracze ze Spółdzielczej rozgrywają jeszcze jeden sparing z Olzą Pogwizdów, którego przegrywają. Tydzień później wreszcie rusza liga. Na początku idzie wszystko w dobrym kierunku. Zryw wygrywa z Czuchowem, Stanowicami i Palowicami. Swoje zwycięstwa odnoszą młodziki.

Maj

Liga ruszyła na dobre. Zryw co raz bardziej oddala się od czołówki ligi. Przegrywa z Baranowicami, Wilchami, Polonią Niewiadom i Unią Książenice. W prestiżowych derbach wysoko wygrywamy z Żarem Szeroka. Tracimy jednak w tym meczu Damiana Cholewę, który z powodu kontuzji barku musi rok czekać na powrót do piłki.

Czerwiec

Zdecydowanie lepiej w rozgrywkach radzą sobie młodziki. A seniorka na koniec sezonu wygrywa z rezerwami Polonii Marklowice i przegrywa z Kamieniem, Świerklanami i Dębem Dębieńsko – który świętuje na Spółdzielczej awans do klasy A. Młodziki żegnają sezon towarzyskim meczem przeciwko swym rodzicom.

Lipiec

Seniorka odpoczywa zaledwie kilka dni i przygotowuje się do nowego sezonu. W losowaniu Pucharu Polski, Zryw trafia na drużynę z IV ligi – Fortecę Świerklany. Zawodnicy Bzia grają towarzysko z Gołkowicami i Zrywem Bąków.

Sierpień

Zryw przegrywa w karnych i odpada z Pucharu Polski. Kilka dni później przegrywa pierwszy mecz w lidze w derbach z Żarem Szeroka. Do treningów wracają młodziki. Seniorzy wygrywają ze Skrbeńskiem. A tydzień później na własnym boisku dostają srogie lanie od zawodników Orła Palowice. Trampkarze nie próżnują i rozgrywają mecze kontrolne.

Wrzesień

Trzecia porażka Zrywu w rozgrywkach. Tym razem przegrywamy w Rowniu. Tydzień później przychodzi przełamanie z zespołem Wichru Wilchwy, aby w piątej kolejce ulec na własnym boisku z Polarisem Żory. Na koniec miesiąca przychodzi nam pauzować.

Październik

Remis z Kamieniem, a wraz z kolejnymi meczami jest tylko gorzej. Po porażkach ze Stanowicami i Czuchowem, podopieczni Kamila Pająka staczają się co raz niżej w tabeli. Przychodzi przypływ energii w Rogoźnej, gdzie Zryw strzelił sześć goli.

Listopad

Bzie gra ostatni mecz rundy jesiennej i niespodziewanie pokonuje lidera rozgrywek – MKS Czerwionkę. W meczu rozpoczynającym rundę rewanżową Zryw gromi w derbach Szeroką. Tuż przed przerwą zimową piłkarze wygrywają w sparingu z LKS Pruchna.

Grudzień

Piłkarze odpoczywają, a w klubie sprawy organizacyjne. Narasta dyskusja na temat nowego obiektu w Bziu. Klub występuje z listem do prezydenta miasta Jastrzębie. O prawdziwych efektach całego przedsięwzięcia dowiemy się w roku 2014, gdy zobaczymy na boisku pierwszą koparkę.