statystyki szczegółowe

Aktualności

Sparing na piątkę

• autor: sebastjane, 2013-11-25 21:50

Zawodnicy Kamila Pająka zrewanżowali się piłkarzom Pruchny za porażkę w zimowych przygotowaniach w zeszłym sezonie. Wtedy padł wynik 5:1 dla Pruchny.  Dzisiaj Zryw wygrał dokładnie takim samym rezultatem. Nie zabrakło pięknych bramek.

W dniu kiedy spadł pierwszy śnieg w Jastrzębiu, Zryw Bzie zagrał mecz towarzyski z LKS 99 Pruchna. Zdecydowanym faworytem byli zawodnicy piątej drużyny ligi okręgowej. Mimo wszystko Zryw nie dał tanio sprzedać skóry i pokazał się z bardzo dobrej strony.

Początek meczu polegał na spokojnej grze do jakiej przyzwyczaili nas gracze Pruchny. Krótko rozgrywane podania znajdowały finał na skrzydłach lub w środku pola, ale przy agresywnej grze piłki często były przechwytywane przez naszych zawodników. Prawą stroną z piłką szalał Szymon Lazar, którego dzisiaj było ciężko dogonić. Pierwsza bramka padła po około dziesięciu minutach. Zryw za pomocą wysokiego pressingu zmusił do błędu w obronie graczy Marcina Bednarka. Piłka na dwudziestym metrze znalazła się przy nodze Sebastiana Pawełka, który bez chwili zastanowienia uderzył w stronę pustej bramki. Gracze Pruchny jeszcze bardziej nacisnęli, i po jednej z akcji piłka trafiła w słupek. LKS 99 napierał z lewej i z prawej strony, ale brakowało wykończenia a Zryw świetnie kontrował. Po rzucie rożnym dla Bzia, kapitalnym uderzeniem głową popisał się Niesłańczyk, który zdjął pajęczynę z bramki bramkarza niebieskich. Zryw miał mało i co raz śmielej sobie radził w akcjach ofensywnych. Kolejne sytuacje sam na sam marnował Patrycjusz Hyla i Szymon Lazar. W dogodnej sytuacji zimnej krwi brakło Pawłowi Karwotowi, który zbyt długo zwlekał ze strzałem.  Dlatego wynik do przerwy wynosił tylko 2-0 dla Zrywu.

Druga połowa zdecydowanie pod dyktando niebieskich, gdyż w szeregach Zrywu wkradło się trochę nonszalancji i niepotrzebnych dryblingów. Mimo to, Zryw znów podwyższył prowadzenie. Po rzucie wolnym wykonywanym przez Bilika, do piłki wyskoczył Pawełek i było 3:0. Gracze Bednarka próbowali odpowiedzieć golem kontaktowym, ale Zryw wziął mecz bardzo poważnie i walczył o każdy metr boiska. Taka gra nie pozwoliła na utratę bramki a zyskanie jeszcze więcej sytuacji podbramkowych. Pecha miał Szymon Lazar, ponieważ gdy już znajdował się sam na sam z bramkarzem w ostatniej chwili pojawiał się jak widmo Marcin Bednarek, który zaprezentował się najlepiej ze swej ekipy. Duże wrażenie robiły jego dalekie podania, który docierały idealnie do nogi swoich kolegów. Z takich świetnych zagrań nie umieli jednak skorzystać jego piłkarze. A Zryw nie mając skrupułów postanowił trafić po raz czwarty. W polu karnym z piłką zatańczył Bartłomiej Karwot, a jego podanie zamknął Robert Buchta. Pruchna odpowiedziała golem kontaktowym po kontrze. Kilka minut przed końcem spotkania pięknego gola zdobył Patryk Janecki, uderzając zza pola karnego i tym samym ustalając wynik na 5:1 dla Zrywu.