statystyki szczegółowe

Aktualności

Mecz pełen dramaturgii

• autor: sebastjane, 2013-09-23 18:34

Po emocjonującym spotkaniu pełnym walki Zryw przegrał z Polarisem 3:4. To piąta porażka podopiecznych Kamila Pająka w tym sezonie. W przyszłej kolejce Bzie pauzuje, a za dwa tygodnie na własnym boisku podejmie KP Kamień.

W niedzielne popołudnie było wszystko, co założył nasz trener. Wszystko prócz korzystnego wyniku dla naszego zespołu. Piłkarzom nie można odmówić walki i determinacji. Do pierwszego remisu od lat brakło dosłownie paru sekund. Gwoździem programu nie byli wczoraj piłkarze gospodarzy, ani gości – tylko sędziowie. Główny arbiter kompletnie nie miał dnia i w znacznym stopniu przyczynił się do dramaturgii wczorajszego meczu. Jego decyzje przyprawiały nie jednego kibica o zawał. Ale może po kolei…

Zryw zaczął dobrze. Wysoka gra i agresywny pressing pozwolił na szybkie przedostanie się naszych zawodników pod pole karne gości. Już w pierwszej sytuacji szansę na swojego pierwszego gola miał Kołterniak, jednak piłka przeszła minimalnie obok jego nogi. W następnej sytuacji szczęścia brakło Pająkowi. Natarcia trwały chwilę, później jakby naszym brakło tchu. W późniejszych minutach Polaris zaczął grać odważną piłkę i bez problemu podszedł pod pole karne Bzia. Po rzucie rożnym dla Polarisu swoje „show sędziowskie” rozpoczął pan Waldeman, dyktując jedenastkę dla gości. Na szczęście Pasionek wyczuł strzał i skończyło się na strachu. Było to poważne ostrzeżenie dla Zrywu, które chyba jednak w małym stopniu podziałało, ponieważ Żorzanie bardzo łatwo dostawali się pod nasze pole karne. Strzały Zrywu z dystansu nie znajdywały drogi do bramki, a w tej dobrze spisywał się Nowak.

W 28 minucie meczu po pasywnej grze naszej obrony do bramki trafił Dawid Śliwak i Polaris prowadził 1:0. Minęły zaledwie dwie minuty i goście podwyższyli na 2:0, po bramce Sebastiana Zarzyny. Kolejny raz zdarza się taka sytuacja, gdy tracimy dwie bramki w przeciągu minuty. Zryw nie mając nic do stracenia rzucił się do ataku. W 35 minucie potężną petardą nie dał szans w bramce Nowakowi nasz trener Kamil Pająk, który próbował przejąć na siebie ciężar gry. Niestety nie doczekaliśmy się bramki wyrównującej, a zobaczyliśmy drugiego gola Śliwaka i goście do przerwy pewnie prowadzili 1:3.

Na drugą połowę Bzie wyszło z trzema świeżymi zawodnikami, co uspokoiło nie co środek pola. Jednak goście pewnie grali z tyłu i wyprowadzali groźne kontry. Sędzia pozwolił na ostrą grę co zaowocowało w żółte kartki. Ataki Zrywu nadal nie przynosiły efektów, a goście mądrze operowali piłką zyskując na czasie. W 80 minucie nerwowo nie wytrzymał Gerc, który z premedytacją uderzył jednego z naszych zawodników. Czerwona kartka spowodowała, że Żory cofnęły się do obrony. Pięć minut później kontaktowego gola zdobył Paweł Karwot i w Polarisie zrobiło się jeszcze bardziej nerwowo. Główny arbiter trochę pogubił się z faulami i nie panował nad zachowaniem zawodników. W 88 minucie mieliśmy remis. Mimo, że sędzia boczny sygnalizował spalony, bramka Pawła Karwota została uznana i było 3:3. Jednak prawdziwy dramat mieli piłkarze Zrywu przeżyć w ostatniej minucie meczu, kiedy po rzucie rożnym najwyżej wyskoczył do piłki Szymon Praszkiewicz i było już pewne, że Zryw nie urwie ani punktu. Sędzia odgwizdał „the end” i piłkarze Bzia schodzili z boiska załamani.

Polaris zdobył komplet oczek, a Zryw zanotował piątą porażkę po naprawdę dobrym meczu. Piłkarze seniorów pojawią się na boisku dopiero za dwa tygodnie. Na Spółdzielczą przyjedzie ekipa KP Kamień. Przypominamy o badaniach we wtorek, które odbędą się o godzinie 17, tuż przed treningiem.