statystyki szczegółowe

Aktualności

Zryw przegrywa po raz trzeci

• autor: sebastjane, 2013-09-01 20:45

Zryw przegrał w Rowniu z miejscową Iskrą 2:1. Bramkę dla Zrywu zdobył z rzutu karnego Kamil Granica. Piłkarzom Zrywu brakło dzisiaj trochę szczęścia.

W Rowniu było dzisiaj hucznie i wystrzałowo, a wszystko za sprawą odpustu w pobliskim kościele. Ksiądz proboszcz zapewne podczas kazania prosił o liczne wsparcie piłkarzy podczas dzisiejszego meczu. Jeśli faktycznie tak było, to kibice nie zawiedli, gdyż przybyła ich spora liczba. Iskra złapała oddech w zeszłym tygodniu wygrywając z Szeroką 2:0. Zryw był w kropce po wysokim laniu na własnym boisku z Orłem Palowice i chciał się przełamać. Bojowe okrzyki w szatni dawały sygnał, że piłkarze z Bzia powalczą dzisiaj o trzy punkty. W podstawowym składzie wybiegli: Sadowski, Janecki, Karwot Paweł, Koprjaniuk, Niesłańczyk, Pawełek, Buchta, Pudłowski, Hyla, Karwot Bartłomiej i Granica.

Początek meczu było pod dyktando gospodarzy, którzy szybko przenieśli grę na połowę Zrywu. Niestety po raz kolejny nasi stracili bramkę na początku meczu po prostym błędzie stoperów. Błąd ten wykorzystał grający trener Iskry Marcin Lewandowski i gospodarze cieszyli się z prowadzenia. Minęły dosłownie trzy minuty, a było już 2:0. Strzał oddany przez piłkarza Rownia wypuścił z rąk Grzegorz Sadowski wprost pod nogi Leszka Święckiego. Ten skorzystał z prezentu i podwyższył wynik. Piłkarze Bzia mieli swoje sytuacje, ale dwukrotnie zbyt długo zwlekali z oddaniem strzału. W 30 minucie powinien być rzut karny dla Bzia, po faulu na Kamilu Granicy, ale sędzia nakazał grać dalej. Później do bramki mógł trafić Robert Buchta, ale jego strzał został zablokowany. Tak więc do przerwy prowadzili gospodarze.

W drugiej połowie można było się spodziewać, że piłkarze Rownia będą chcieli utrzymać korzystny wynik. Zryw próbował wszelakich sposobów na zdobycie bramki. Strzały z daleka nie przynosiły efektów, a w bramce pewnie bronił Piotr Maczuga. Kamil Pająk dokonał kilku zmian, które zredukowały siły w zespole. W końcówce meczu sędzia tym razem zauważył faul na Granicy i odgwizdał karnego. Poszkodowany nie pomylił się i zmniejszył straty do jednego gola. Tuż przed końcowym gwizdkiem piłkę z linii naszej bramki wybił Kłosek i mecz skończył się zwycięstwem Iskry Rowień. Kolejna porażka Bzia, która nie napawa optymizmem. Następny mecz gramy z liderem klasy B – Polonią Niewiadom, która leje dosłownie wszystkich. W tej kolejce rozgromiła Żar Szeroka aż … 13:1. Zapowiedź meczu wkrótce.