statystyki szczegółowe

Aktualności

Porażka w pucharze

• autor: sebastjane, 2013-08-04 11:57

Zryw po emocjonujących dziewięćdziesięciu minutach remisował z Fortecą 1:1. Potrzebna była dogrywka, w której również padł remis 2:2. W karnych po dziewięciu seriach okazała się lepsza Forteca Świerklany, wygrywając 5:4.

Mecz pomimo wielkiego upału przykuł uwagę wielu kibiców, a gracze obu drużyn dostarczyli sporo emocji. Zryw podobnie jak Forteca miał swoje sytuacje podbramkowe, ale bramkarze stawali na wysokości zadania. Po dwudziestu minutach prowadzenie objęli piłkarze Zrywu, gdy po składnej akcji z najbliższej odległości swoją pierwszą bramkę w sezonie zdobył Robert Buchta. Ta bramka dała nieco odetchnąć naszym zawodnikom, którzy pozwolili zepchnąć się do obrony. Przed przerwą goście zdobyli bramkę do szatni. Remis 1:1 utrzymywał się przez całą drugą połowę, choć na zmianę rezultatu miały szansę obie drużyny. Kilka razy przed utratą bramki ratował naszych w bramce Stanisław Musialik. A losy spotkania mógł rozstrzygnąć Bartłomiej Karwot, który w końcówce meczu w sytuacji sam na sam z bramkarzem nie trafił do bramki. Sędzia zarządził dogrywkę. Tuż po wznowieniu gry po nieporozumieniu naszych graczy w polu karnym piłkę z siatki musiał wyciągać Musialik. Po pierwszych piętnastu minutach dogrywki goście utrzymywali korzystny wynik. W drugiej połowie dogrywki padła bramka wyrównująca, za sprawą Roberta Buchty, który specjalnie zjechał z wesela naszego trenera. Do wskazania drużyny, która miała awansować do kolejnej rundy pucharu potrzebny był konkurs rzutów karnych. Spore zmęczenie wyszło na jaw, gdyż piłkarze obu zespołów razili skutecznością. Ostatecznie lepsi okazali się goście ze Świerklan i to oni zagrają w kolejnej rundzie. Nasi zawodnicy zagrali bardzo ambitnie, pokazując wolę walki. Na spotkaniu zabrakło naszego szkoleniowca, który tego dnia zawarł sakrament małżeństwa. Drużyna, działacze i kibice pragną życzyć wszystkiego dobrego na nowej drodze życia. I z wielką nadzieją patrzymy w przyszłość, gdy na drodze do sukcesów nie przeszkodzą obowiązki dobrego małżonka :) Następny mecz już w najbliższy weekend. Zapowiedź wkrótce.

Zryw Bzie – Forteca Świerklany 1:1 (1:1), po dogrywce 2:2, karne 4:5