statystyki szczegółowe

Aktualności

Porażka w Świerklanach

• autor: sebastjane, 2013-06-17 15:23

W niedzielnym spotkaniu rozegranym w Świerklanach, Forteca pokonała Zryw 4:2. Było to ostatnie wyjazdowe spotkanie naszych piłkarzy. Za tydzień Bzie pożegna sezon na Spółdzielczej w meczu z Dębem Dębieńsko. Jeśli goście to spotkanie wygrają, będą świętować awans do A klasy.

Tuż po meczu pierwszej drużyny Fortecy Świerklany, która występuje w IV lidze, na sztuczną murawę wybiegli nasi piłkarze, by zmierzyć się z rezerwami miejscowych. Frekwencja zawodników była podobna jak tydzień wcześniej, gdy do Kamienia przyjechała nas garstka w postaci dwunastu zawodników. Gospodarze od pierwszych minut narzucili swoje tempo i przeważali. Po kwadransie gry po niepewnym wyjściu naszego golkipera, bramkę zdobył grający trener Sławomir Sobik. Forteca złapała wiatr w żagle i nadal nacierała na bramkę strzeżoną przez Szymona Pasionka. Zryw również stworzył sobie parę dogodnych sytuacji, ale strzały były zbyt słabe, żeby mogły sprawić problemy Dawidowi Ucherowi. Jeszcze przed przerwą zespół Bzia osłabił Sebastian Pawełek, który w konsekwencji dwóch żółtych kartek musiał opuścić boisko i nasi grali w dziesiątkę. Piłkarze Bzia pomimo osłabienia mogli  w końcówce pierwszej połowy wyrównać, ale po dobrym uderzeniu Roberta Buchty piłkę z najwyższym trudem wybił Ucher. Po przerwie przewaga jednego zawodnika i zmęczenie dały znać o sobie. W przeciągu dziesięciu minut nasi stracili trzy bramki i zapowiadało się na pogrom. Zryw grał jednak do końca. Gospodarze widząc, że mecz jest już rozstrzygnięty oddali nieco inicjatywę. A to wykorzystali podopieczni Kamila Pająka, którzy postanowili postawić wszystko na jedną kartę. Swojego szczęścia szukał Grzegorz Niesłańczyk, który uderzył z ponad 30 metrów, ale Ucher nie dał się zaskoczyć. Najlepszej okazji nie wykorzystał Lazar, który uderzył za słabo w kierunku bramki. Dziesięć minut przed końcem w sytuacji sam na sam do bramki trafił Szymon Krypczyk. A tuż przed końcem meczu wynik ustalił Robert Buchta. Bzie przegrało po raz dwunasty w tym sezonie. W najciekawszym spotkaniu Unii Książenice z Baranowicami, padł wynik 4:2 dla gospodarzy. Natomiast Dąb Dębieńsko wygrał z Płomieniem Czuchów. Dębieńsko zrównało się punktami z LKS Baranowice i ma lepszy bilans bezpośrednich spotkań. To oznacza, że w najbliższą niedzielę na Spółdzielczej Dąb może świętować awans do A klasy. Na kolejkę przed końcem sezonu do C klasy spada Polonia II Marklowice, a mecze o utrzymanie w ostatniej kolejce zagra Żar Szeroka i Ruch Stanowice.

Forteca II Świerklany - Zryw Bzie 4:2 (1:0)