statystyki szczegółowe

Aktualności

Zryw nie dał rady Unii

• autor: sebastjane, 2013-05-31 08:49

Po ciekawych 90 minutach w Książenicach, Zryw przegrał z miejscową Unią 5:3. Dla naszego zespołu do bramki trafiali: Kamil Granica, Paweł Karwot i Robert Buchta. Zryw na rzecz wygranej Płomienia Czuchów spada o pozycję niżej, z kolei piłkarze Unii Książenice pewnie kroczą do A klasy.

Mimo kapryśnej pogody na boisko przy ul. Słonecznej przybyły rzesze fanów drużyny miejscowej. Mecze Zrywu z Unią już od jakiegoś czasu cieszyły się sporą popularnością. Zryw wystąpił w składzie: Jaśkowiak, Karwot P, Niesłańczyk, Jędrysik, Koprjaniuk, Buchta, Karwot B, Skóraś, Lazar, Janecki P i Granica. Piłkarze Bzia wbrew pozorom zaczęli od odważnej gry w środku boiska, a do zdobycia bramek brakło niewiele. Najpierw uderzył Bartek Karwot, ale piłka przeleciała tuż obok słupka. Następnie z dystansu swych sił próbował Janecki, lecz piłka poszybowała nad poprzeczkę. Jeszcze raz w dogodnej sytuacji znalazł się Bartek Karwot, ale lepszy okazał się w bramce Topa. Po trzech klarownych akcjach Zrywu, do gry wzięli się gospodarze. Po rzucie rożnym Unii piłka trafiła w pole karne, a w zamieszaniu pod bramką przytomnie znalazł się Mazgaj i umieścił piłkę w siatce. Takim obrotem sprawy nasi byli wręcz wściekli. Ale Unia nie zamierzała szanować wyniku. Trzy minuty później prawą stroną boiska przemieścił się z piłką bardzo szybki Kuś i uderzył tuż przy słupku bramki strzeżonej przez Jaśkowiaka. Unia prowadzi 2:0, a Zryw w opałach. Bzie próbowało podejść bliżej przy pomocy krótkich podań, jedno z nich miało dojść do Kamila Granicy, ale piłkę po drodze trąci jeden z graczy Unii w polu karnym i mamy jedenastkę. Pewnym egzekutorem okazuje się Granica. Chwilowo łapiemy kontakt z liderem, ale do czasu, gdy ponownie prawą stroną boiska mknie z piłką Kuś, który uderza po ziemi w długi róg, a piłka odbija się jeszcze od słupka i jest 3:1 dla gospodarzy. Takim rezultatem skończyła się pierwsza odsłona meczu. Z szatni nie wraca Damian Jaśkowiak, jego miejsce w bramce zajmuje Krzysiek Trocha występujący na co dzień w formacji defensywy. Zryw nie mając nic do stracenia próbuje sklecić jakąś dogodną akcje pod bramką Unii, a w naszej bramce dwoi i troi się Trocha. W okolicy 80 minuty, strzałem z ponad 20 metrów piłkę do siatki pakuje Paweł Karwot i jest już tylko 3:2. Jednak Unia była konsekwentna i szybko sprowadziła naszych na ziemię. W 86 minucie naszego bramkarza pokonuje Wawrzonkowski. A pięć minut później swoją trzecią bramkę w tym meczu zdobywa Kuś i jest 5:2 dla Książenic. Zryw zagrał do końca i na otarcie łez bramkę strzelił Robert Buchta. Mecz kończy się wynikiem 5:3 dla gospodarzy. Przegrywamy trzeci mecz z rzędu. Okazja do rewanżu nastąpi nie prędko, gdyż Unia Książenice w przyszłym sezonie z pewnością zasili szeregi zespołów klasy A.

Unia Książenice – Zryw Bzie 5:3 (3:1)