Mecz prawdy

• autor: Ziko, 2013-05-21 11:50

W sobotę kolejne zmagania naszych piłkarzy. Na Spółdzielczej będziemy gościć Polonię Niewiadom, która próbuje walczyć o czołówkę. Po tym meczu będzie można śmiało stwierdzić, czy Zryw ma jakiekolwiek szanse na udany pościg. Po porażce w Wilchwach te drastycznie zmalały.

Polonia Niewiadom zdobyła w tym sezonie najwięcej goli spośród wszystkich drużyn w lidze – strzeliła ich aż 84. Do końca sezonu może uda się przekroczyć setkę. Piłkarze Niewiadomia trafiają do bramki w każdym, ale to w każdym meczu. Wielokrotnie gromili rywali różnicą paru goli. Najbardziej świadczy o tym wynik meczu z rezerwami Polonii Marklowice, kiedy te przegrały 11:0. Nasz najbliższy przeciwnik zdobył w tym sezonie 32 punkty i wyprzedza naszych o dwa oczka. W ostatnim meczu Polonia wygrała z Płomieniem Czuchów 4:1 i ma chętkę namieszać w czubie. Przy obecnym ścisku w górnej części tabeli, zanosi się na to, że będą liczyły się mecze bezpośrednie między poszczególnymi drużynami. Dlatego najbliższe spotkanie na Spółdzielczej ma ogromne znaczenie. Zryw po porażce w Wilchwach nie ma nic do stracenia i będzie dążyć do powiększenia swojego dorobku punktowego. Jesienią Zryw odniósł zwycięstwo nad Polonią. Pamiętamy ten mecz do dziś, gdy mimo straconych trzech goli zespół Niewiadomia zagrał do końca i mecz mógł się skończyć remisem. Ostatecznie Zryw wywiózł 3 punkty, wygrywając 3:2. Do bramki trafiał dwukrotnie Kamila Pająk i Sebastian Pawełek. W ten weekend nie będzie słabych meczów. Do rozgrywek wraca po pauzie LKS Baranowice, który podejmie u siebie Żar Szeroka. W Czuchowie derby z Książenicami. Mimo słabej formy w drugiej części sezonu, piłkarze Płomienia zapewne tanio skóry nie sprzedadzą. Rewelacyjne Wilchwy jadą po punkty na ciężki teren do Palowic. Dąb Dębieńsko gra u siebie z rezerwami Fortecy. W Kamieniu miejscowi walczą o utrzymanie w meczu z drużyną zajmującą ostatnią pozycję Polonią II Marklowice. Piłkarze Ruchu Stanowice pauzują. Zapraszamy wszystkich kibiców na mecz w niedzielę o godzinie 17.