Jednak na inauguracje z Czuchowem

• autor: Ziko, 2013-04-10 22:06

Tydzień temu Zryw miał rozpocząć rundę rewanżową na wyjeździe z KP Kamień, ale plany pokrzyżowała pogoda. W sobotę piłkarze powrócą na swą twierdzę przy ul. Spółdzielczej, o ile warunki atmosferyczne na to pozwolą.

Mecze z Czuchowem od dawna cieszyły się sporym zainteresowaniem. Przez lata oba zespoły biły się o awans do wyższego szczebla w C klasie. W zeszłym sezonie udało się awansować jednym i drugim. Mecze przyciągały rzesze kibiców na trybunach. W ostatnim spotkaniu piłkarzom Zrywu głęboko zapadła w pamięci porażka na terenie Czuchowa. Ekipa z Bzia po dobrym spotkaniu uległa Płomieniowi po bramce Przemysława Jędrzejczaka. Choć dwukrotnie Zryw wyrównywał to sędzia nie uznawał bramek i ostatecznie wrócił do domu bez punktów. Dotychczas Zryw spotykał się z Płomieniem Czuchów siedem razy. Czterokrotnie wygrywał i trzykrotnie nie zdobywał punktów. Zdołał strzelić siedemnaście bramek, tracąc dziesięć. Po jesieni w tabeli Czuchowianie wyprzedzają Zryw o sześć oczek, mając o dwa zwycięstwa więcej i dwie porażki mniej. Nasz najbliższy przeciwnik stracił tyle samo bramek co nasi, ale był skuteczniejszy o pięć trafień. Statystyki nie mówią zbyt wiele, ponieważ należy pamiętać, że takie mecze rządzą się własnymi prawami. Tym bardziej, że goście myślą poważnie o awansie do A klasy w tym sezonie. To będzie mecz w poligonowych warunkach. W wodzie, w błocie i zapewne w przenikliwym zimnie, gdyż zima nie odpuszcza i daleko do prawdziwej wiosny. Piłka nie raz będzie płatać figle jak jednym tak drugim. Ale pamiętajmy, że właśnie w takich warunkach Zryw poradził sobie z Fortecą Świerklany, gromiąc ją 5:1. Nie powinno zatem zabraknąć emocji. Zawodnicy i działacze Zrywu stają na głowie, żeby boisko było dobrze przygotowane do tego pierwszego meczu. W czwartek na boisku przy Spółdzielczej piłkarze zamiast trenować, będą je odśnieżać. Mamy głęboko nadzieję, że pogoda tym razem nam nie przeszkodzi i będziemy mogli rozegrać pierwsze dziewięćdziesiąt minut o punkty. Zapraszamy na pierwszy gwizdek rozpoczynający rundę wiosenną w sobotę o godzinie 15:30. Co do reszty spotkań, tydzień temu mogła się wiele pozmieniać w tabeli, a zwłaszcza pozycja lidera. Gdyż miały się spotkać drużyny zajmujące pierwszą i drugą pozycję. Mowa o Baranowicach i Świerklanach. W piętnastej kolejce Forteca pauzuje, a Baranowice zagrają u siebie z ciekawym zespołem z Dębieńska. Lider ma szansę powiększyć swą przewagę nad rywalami. Bardzo fajny mecz zapowiada się w Wilchwach, gdzie miejscowi podejmą Unię Książenice. Ponownie przypominamy o lidze typerów.

Statystyki przedmeczowe:

Mecze 15 kolejki:

* Kolorem niebieskim zaznaczyliśmy mecz kolejki wg. redakcji zrywbzie.pl