Liga na finiszu.

• autor: Szymon Pasionek, 2012-06-12 18:26

W minionym tygodniu seniorzy Zrywu Bzie rozegrali 2 mecze w przeciągu 4 dni. W Boże Ciało (07.06) zmierzyli się z Startem II Mszana, a 3 dni poźniej pojechali na delegację do Rogoźnej. Obie te konfrontacje zakończyły się pewnymi zwycięstwami, co sprawia, że kwestia awansu rozstrzygnie się dopiero w ostatniej kolejce. Więcej informacji o rozegranych spotkaniach oraz nadchodzących planach - w rozwinięciu.

28. kolejka: Zryw Bzie - Start II Mszana 6-0 (5:0)

Goście przyjechali na ten mecz w '10', lecz pierwsze minuty nie należały do łatwych dla graczy z Bzia. Jednak gdy wynik otworzył Patryk Janecki, gospodarzom grało się znacznie łatwiej i osłabiona Mszana traciła kolejne gole. Do przerwy dwukrotnie trafił Krzysztof Skóraś, a po jednym trafieniu dorzucili Szymon Lazar, Bartłomiej Karwot oraz wspomniany wcześniej Patryk Janecki. Po przerwie szybko gola strzelił Krzysztof Skóraś, a w 50. minucie sędzia.. zakończył mecz. Goście zrezygnowali z kontynuowania dalszej gry. 3 punkty inkasuje Zryw

Skład:

K.Salach - P.Karwot; S.Pawełek; G.Niesłańczyk; A,Kłosek - P.Janecki; K.Skóraś; D.Dudek; R.Buchta; B.Karwot - S.Lazar

29. kolejka: Jedność Rogoźna - Zryw Bzie 0-3 (0-1)

Czwartkowy mecz który trwał tylko 50 minut, pozwolił zachować więcej sił na mecz z Rogoźna, która w meczach z czołówką tabeli traci mało bramek. Początek meczu to dominacja Zrywu, który seryjnie marnował bardzo dobre sytuacje podbramkowe. W 25. minucie swoją szansę wykorzystał Krzysztof Skóraś, zdobywając  gola ładnym strzałem z okolicy 18 metra. Do przerwy więcej goli już nie padło, choć były ku temu okazje. W drugiej połowie kolejne gole dołożyli Bartłomiej Karwot (przelobował bramkarza) oraz Patryk Janecki, oddając ładny strzał tuż przy słupku. Więcej goli już nie padło. Zryw w 2 spotkaniach inkasuje 6 punktów, strzelając 9 bramek, nie tracąc żadnej.

Skład:

K.Salach - A.Kłosek; S.Pawełek; G.Niesłańczyk; G.Janecki - P.Janecki. D.Dudek; K.Skóraś; A.Barciok(T.Buchta); B.Karwot(K.Trocha)  - S.Lazar

Pomimo, że Zryw jest na trzecim miejscu, ma ogromne szanse na awans do B klasy. Gdy w niedziele Zryw pokona Piast Leszczyny, będzie pewny awansu. Stanie się tak, ponieważ ostatnia kolejka przyniesie wielki szlagier - na boisku w Czuchowie zmierzy się Płomień z Odrą 1922 Wodzisław. My jednak, zapraszamy na mecz do Bzia, gdzie gwarantujemy równie dobre widowisko. Zapraszamy już w niedzielę, o godzinie 17:00!