LKS Zryw Bzie - strona oficjalna

• Wyniki ostatniej kolejki:
  • Rymer II Rybnik - MKS II Czerwionka 3:2
  • LKS Rój - MKS 32 II Radziejów 4:2
  • Zryw Bzie - TKKF Sokół Chwałęcice 4:2
  • LKS Skrbeńsko - Inter II Krostoszowice 7:1
  • LKS Zwonowice - Ks Kleszczów 1:6

pon.

Rymer II Rybnik 3:2 MKS II Czerwionka
LKS Rój 4:2 MKS 32 II Radziejów
Zryw Bzie 4:2 TKKF Sokół Chwałęcice
LKS Skrbeńsko 7:1 Inter II Krostoszowice
LKS Zwonowice 1:6 Ks Kleszczów

Historia

Ludowy Klub Sportowy Zryw Bzie
(1952-2010)

Historia

Ludowy Zespół Sportowy Zryw Bzie został założony wiosną 1952r. Klub został powołany przez sympatyków piłki nożnej działających przy Rolniczej Spółdzielni Produkcyjnej Zryw- stąd też nazwa klubu. W początkowym okresie istnienia LZS'u pomocorganizacyjną okazały władze powiatowe z Pszczyny, które przekazały niezbędny sprzęt sportowy oraz poparły starania miejscowych działaczy o przejęcie gruntów pod budowę boiska - umiejscowiono je w dzielnicy Szutrówka (obecnie ul.Spółdzielcza). O trudnościach w początkowym okresie działalności świadczy fakt, że szatnię umieszczono w prywatnym mieszkaniu Marii Herman.
          Uroczyste otwarcie boiska miało miejsce 1 maja 1952r. - już wtedy pracami kierował pierwszy w dziejach klubu czteroosobowy zarząd. Funkcję prezesa powierzono Rudolfowi Barchańskiemu, sekretarzem został Eugeniusz Janecki, skarbnikiem Władysław Siwek, zaś za sprawy organizacyjno-porządkowe na boisku był odpowiedzialny Hieronim Janecki.Początkowo zespół Zrywu uczestniczył w rozgrywkach okręgu Pszczyńskiego, ale po paru latach - w związku ze zmianami administracyjnymi - rywalizował z drużynami okręgu Rybnickiego.

Sukcesy

Największe, jak dotąd, sukcesy klub osiągnął na początku lat siedemdziesiątych. Najpierw Zryw awansował do Klasy B (1970r.), by po czterech sezonach gry w tej klasie rozgrywkowej awansować do Klasy A.Ten historyczny sukces jest na razie jedyny w dziejach klubu. Na mecie sezonu piłkarze z Bzia zdystansowali beniaminka z Skrzyszowa oraz zaprawione w B-klasowych bojach Kokoszyce i Gołkowice.

Awans do klasy A wywalczyli:

Bronisław Janecki
Marian Buchta
Jerzy Juskowiak
Ireneusz Wawrzyczek
Joachim Kuczmera
Jerzy Pawlas
Sylwester Pawliczek
Jan Sitko
Czesław Kłosek
Henryk Henke
Szczepan Janecki
Franciszek Serwotka
Bronisław Majcherek - trener

Niestety, Zryw nie zdołał utrzymać się w bardzo silnej wtedy klasie A i w następnym sezonie znów rywalizował na szczeblu Klasy B. Okazało się jednak, że problemy organizacyjne przekroczyły możliwości działaczy i po zakończeniu sezonu 1975/1976 klub został rozwiązany.
          W latach 1981-1984 w Bziu funkcjonował TKKF "Ślązak", który brał udział w rozgrywkach Klasy C Podokręgu Rybnik - trudno jednak w kategoriach formalnych uznawać go za kontynuatora Zrywu, choć bezsprzecznie przyczynił się do podtrzymania tradycji piłkarskich w tej miejscowości.

Czas zmian

Dokładnie z początkiem dnia 1 lutego 2013 roku herb Zrywu Bzie, zmienił kształt i barwy. Wszystko za sprawą konkursu, który trwał od początku stycznia. Głosów w sumie oddano 149. Tylko jeden głos zadecydował o wyborze herbu poniżej, gdyż była potrzebna dogrywka, bo ilość proponowanych herbów była nie zwykle wielka.

Serdeczne podziękowania dla osób, którzy tworzyli tą historie klubu i chętnie dzielili się wiedzą z bliższej i dalszej przeszłości:

Włodzimierz Nowosielski
Marek Gałuszka

Edit by Ziko

W najbliższym czasie zespół nie rozgrywa żadnego spotkania.

Zryw BzieTKKF Sokół Chwałęcice
Zryw Bzie 4:2 TKKF Sokół Chwałęcice
2018-11-04, 13:00:00

oceny zawodników »

Treningi

SENIORZY

Wtorki godz. 19:00 Boisko na Moszczenicy

Czwartki godz. 19:00 Boisko na Moszczenicy

JUNIORZY

MŁODZIKI

wszystkie informacje na stronie

Brak aktywnych ankiet.

Prawa autorskie

Administratorzy strony www.zrywbzie.pl nie ponoszą żadnej odpowiedzialności za treść komentarzy. Zastrzegamy sobie jednak prawo do edytowania bądź kasowania komentarzy niezgodnych z podstawowymi zasadami kultury.

Wszystkie materiały zgromadzone na stronie są własnością ich autorów.